Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող  Վրաստանի սահմանադրական դատարանի նախագահ Մերաբ Տուրավայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանն արձանագրվել է հայ-վրացական բազմաբեւեռ հարաբերությունների եւ փոխգործակցության բարձր մակարդակը: Զրույց է ծավալվել երկու երկրների իշխանությունների` տարբեր թեւերում առկա գործընկերային հարաբերությունների եւ դրանց ընդլայնման շուրջ: Այս համատեքստում  ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Վրաստանի հետ միջխորհրդարանական հարաբերությունները չափազանց կարեւոր են բարեկամ երկրի հետ համատեղ աշխատանքային օրակարգեր ունենալու տեսանկյունից: Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է, որ  Վրաստանի հետ բոլոր ոլորտներում  համագործակցության խորացումը բխում է եղբայրական եւ հարեւանային  շահերի առաջնահերթություններից:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Վրաստանի ՍԴ նախագահը կարեւորել է Հայաստան կատարած այցը՝ շեշտելով, որ երկու երկրների օրենսդիր մարմինների օրինակելի փոխգործակցությունը կարեւոր ցուցիչ է սահմանադրական դատարանների համար: Նրա խոսքով՝ Վրաստանի ՍԴ նիստերին իրենց մասնակցությունն են բերում պատգամավորները, ինչը մեծապես օգնում է օրինաստեղծ պրակտիկայի կատարելագործմանը:

On November 5, the President of the RA National Assembly Alen Simonyan received the delegation led by the President of the Constitutional Court (CC) of Georgia being in Armenia on an official visit at the invitation of the President of the RA Constitutional Court Arman Dilanyan.
At the meeting the high level of the Armenian-Georgian multi-polar relations and cooperation was recorded. A talk was held over the partnership relations existing in different wings and their expansion between the authorities of the two countries. In this context the RA NA President has noted that the inter-parliamentary relations with Georgia are very important in terms of having joint working agendas with the friendly country. Alen Simonyan has underlined that the deepening of cooperation in all spheres with Georgia stems from the priorities of the fraternal and neighbouring interests.
Thanking the NA President for reception, the CC President of Georgia has highlighted his visit to Armenia, stressing that the exemplary cooperation between the legislative bodies of the two countries is an important indicator for the Constitutional Courts. According to him, the MPs take part in the CC sittings of Georgia, which greatly helps the improvement of the law-making practice.
The sides discussed issues aimed at the implementation of the programmes with partnership firm bases.