Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող  Վրաստանի սահմանադրական դատարանի նախագահ Մերաբ Տուրավայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանն արձանագրվել է հայ-վրացական բազմաբեւեռ հարաբերությունների եւ փոխգործակցության բարձր մակարդակը: Զրույց է ծավալվել երկու երկրների իշխանությունների` տարբեր թեւերում առկա գործընկերային հարաբերությունների եւ դրանց ընդլայնման շուրջ: Այս համատեքստում  ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Վրաստանի հետ միջխորհրդարանական հարաբերությունները չափազանց կարեւոր են բարեկամ երկրի հետ համատեղ աշխատանքային օրակարգեր ունենալու տեսանկյունից: Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է, որ  Վրաստանի հետ բոլոր ոլորտներում  համագործակցության խորացումը բխում է եղբայրական եւ հարեւանային  շահերի առաջնահերթություններից:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Վրաստանի ՍԴ նախագահը կարեւորել է Հայաստան կատարած այցը՝ շեշտելով, որ երկու երկրների օրենսդիր մարմինների օրինակելի փոխգործակցությունը կարեւոր ցուցիչ է սահմանադրական դատարանների համար: Նրա խոսքով՝ Վրաստանի ՍԴ նիստերին իրենց մասնակցությունն են բերում պատգամավորները, ինչը մեծապես օգնում է օրինաստեղծ պրակտիկայի կատարելագործմանը:

5 ноября Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с председателем Конституционного Суда (КС) Грузии М.Туравой, находящимся с официальным визитом в Армении по приглашению председателя КС РА А.Диланяна.
На встрече отмечен высокий уровень армяно-грузинских многополярных отношений и сотрудничества. В беседе затронуто партнерство двух стран в разных ветвях власти и их расширение. В этом контексте Председатель НС особо выделил, что межпарламентские связи с Грузией крайне важны с точки зрения наличия совместных рабочих повесток с дружественной страной. А.Симонян подчеркнул, что углубление сотрудничества с Грузией во всех сферах исходит из приоритетов братских и добрососедских интересов.
Председатель КС Грузии, поблагодарив за прием и отметив важность визита в Армению, подчеркнул образцовое взаимодействие законодательных органов двух стран как весомый показатель   для конституционных судов. По его словам, депутаты участвуют в заседаниях КС Грузии, что весьма способствует совершенствованию законотворческой практики.